• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Zostań diagnostą samochodowym - szkolenia i uprawnienia

Okres realizacji projektu: 01/09/2010 – 31/10/2011

W ramach projektu Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Szczecinie oferuje bezpłatne szkolenia dla 70 osób (7 grup po 10 osób), które jednocześnie spełniają poniższe warunki:

  • są zatrudnione na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej(np. umowa-zlecenie, umowa o dzieło)
  • mieszkają w województwie zachodniopomorskim.


Dodatkowo preferowane są osoby, które spełniają jedno z poniższych kryteriów wykształcenia i doświadczenia (wymogi związane z wykonywaniem zawodu diagnosty (Dz. U. 246, poz. 2469):
1. Posiadają wyższe wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej
i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów.
2. Posiadają średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej
i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów.
3. Posiadają wyższe wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów.
4. Posiadają średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 8 lat praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów.


Program szkolenia przygotowany został zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 4 listopada 2004 roku w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów (Dz. U. 246, poz. 2469). Zakres tematyczny obejmuje łącznie 135 godzin zajęć, które odbywać się będą poza godzinami pracy.

Zajęcia prowadzą wieloletni praktycy, jednocześnie wysoko wykwalifikowani pracownicy dydaktyczni Wyższej Szkoły Techniczno - Ekonomicznej. Kursanci poprzez prowadzących mają bezpośredni dostęp do stacji kontroli pojazdów, certyfikowanych urządzeń i przyrządów diagnostycznych najnowszej generacji ponadto do sal wykładowych -wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny. Szkolenie jest niezbędnym przygotowaniem do egzaminu przed komisją powołaną przez dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego, aby uzyskać uprawnienia diagnosty samochodowego.


Każdy uczestnik szkolenia otrzyma:

  • rzetelną wiedzę na temat diagnostyki samochodowej (135h)
  • materiały i pakiety szkoleniowe
  • ubezpieczenie NNW
  • bezpłatny serwis kawowy i wyżywienie
  • zwrot kosztów dojazdu
  • zwrot kosztów egzaminu państwowego

Więcej informacji:
Biuro Projektu (I piętro w budynku Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów)
Wyższa Szkoła Techniczno – Ekonomiczna w Szczecinie
ul. Klonowica 14
71-244 Szczecin
Tel.: 091 43 27 001, 091 43 91 290
Fax.: 091 43 91 290
Kom: 0512 100 654
e-mail: projekty@wste.szczecin.pl

Wybierz praktyczne studia na uczelni technicznej.

Rekrutacja online 24h

ZAREJESTRUJ SIĘWażne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry