• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

 • Telefon: 91 424 08 75

 • Kom: 512 352 236

Szkolenie z zakresu spawania, zgrzewania, klejenia i zaciskania termoplastycznych tworzyw sztucznych

Szkolenie z zakresu spawania, zgrzewania, klejenia i zaciskania termoplastycznych tworzyw sztucznych obejmował 190 godzin ogólnych, teoretycznych i praktycznych.

Przeszkolono łącznie 48 osób w 6 grupach 8-osobowych. Program obejmował 9 bloków tematycznych, z których 7 opisywało różne metody łączenia plastików. Pozostałe moduły zawierały ogólne zasady tworzenia instalacji sanitarnych, ich działania i elementów składowych, a także informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz podstaw przedsiębiorczości.

Kursanci uzyskali teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu spawania i zgrzewania termoplastycznych tworzyw sztucznych używanych w przemyśle samochodowym, oraz zgrzewania, klejenia i zaciskania instalacji sanitarnych stosowanych w budownictwie.

Szkolenia były realizowane przy zastosowaniu nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz z wykorzystaniem najnowszych i typowych materiałów stosowanych w tego typu działalności.

Celem projektu było zwiększenie możliwości zawodowe osób poszukujących zatrudnienia poza rolnictwem. Dzięki umiejętnościom uzyskanym podczas szkoleń uczestnicy dostosowani są do funkcjonowania w zmieniających się warunkach gospodarczych i przygotowani do wykorzystywania szans, jakie stwarza lokalny rynek pracy.

Szkolenia przeznaczone było dla mieszkańców terenów wiejskich województwa zachodniopomorskiego, którzy mają jeden ze statusów:

 • rolnika pełnoletnia osoba fizyczna (z wyłączeniem emerytów i osób zarejestrowanych jako bezrobotne), zamieszkująca i prowadząca na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, osobiście i na własny rachunek działalność rolniczą, w pozostającym w jej posiadaniu gospodarstwie rolnym, w tym również w ramach grupy producentów rolnych, a także osoba, która przeznaczyła grunty prowadzącego przez siebie gospodarstwa rolnego do zalesienia.
 • domownika osoba bliska rolnikowi (z wyłączeniem emerytów i osób zarejestrowanych jako bezrobotne), która ukończyła 16 lat, pozostaje z rolnikiem we wspólnym gospodarstwie domowym, lub zamieszkuje na terenie jego gospodarstwa rolnego, albo w bliskim sąsiedztwie lub stale pracuje w gospodarstwie rolnym i nie jest związane z rolnikiem  stosunkiem pracy.
 • innej osoby zatrudnionej w rolnictwie osoba zatrudniona na podstawie stosunku pracy u osób fizycznych i prawnych prowadzących działalność rolniczą

 

Każdy  uczestnik projektu otrzymał:

 • bezpłatne szkolenie;
 • zwrot kosztów dojazdu;
 • bezpłatne wyżywienie;
 • materiały szkoleniowe.

 

Szkolenia prowadzone były w systemie weekendowym, tzn. piątek, sobota, niedziela w godzinach:

 • piątek:         16.45 – 20.00
 • sobota:          8.45 – 17.05
 • niedziela:       8.45 – 13.40

 

Całość kosztów związanych z realizacją szkoleń pokryta została ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa, a co za tym idzie, były one całkowicie bezpłatne dla kursantów.

Zobacz zdjęcia ze szkoleń

Więcej informacji:

Wyższa Szkoła Techniczno – Ekonomiczna w Szczecinie
Biuro Projektów (I piętro w budynku Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów)
ul. Klonowica 14
71-244 Szczecin
Tel.: 091 43 27 001, 512 100 654
e-mail: projekty@wste.szczecin.pl

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

 

diagnosta-logosy.png

Wybierz praktyczne studia na uczelni technicznej.

Rekrutacja online 24h

ZAREJESTRUJ SIĘWażne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry