• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Galeria

Rektor WSTE dr Grzegorz Skorny wziął udział w imprezie otwierającej tegoroczne targi Motoshow Szczecin, podczas której odbyły się premiery kilku nowych samochodów, m.in. Mercedes CLA, Mercedes E Klasa, Nissan Juke, Kia Ceed, Golf III, Ford Kuga. Dzięki spotkaniom z osobami związanymi z motoryzacją, udało się także nawiązać współpracę z nowymi partnerami.
Fotorelacja z targów motocyklowych w Mediolanie - EICMA 2012, wykonana przez JM Rektora dr Grzegorza Skornego w dniach 17-18.11.2012.
Fotorelacja ze spotkań z gwiazdami tegorocznej Rundy Pucharu Świata w Rajdach Terenowych FIA - Baja Poland 2012. Autografy na koszulce WSTE złożyli Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz oraz team Klaudii Podkalickiej.
W dniach 6-7 września gościliśmy uczestników rajdu Baja Poland 2012, którzy wykonywali badania techniczne pojazdów pod nadzorem FIA.
28 czerwca 1972 r. papież Pawła VI bullą Episcoporum Poloniae coetus utworzył Diecezję Szczecińsko-Kamieńską. Uroczysta Msza Święta dziękczynna odbyła się w Bazylice Katedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, 28 czerwca 2012 r. Na liturgii obecni byli rektorzy i dziekani szczecińskich uczelni kończący kadencję oraz nowi rektorzy i dziekani elekci, którzy od nowego roku akadenickiego obejmą swoje urzędy.
Studenci oraz pracownicy WSTE w słoneczną niedzielę odkrywali piękne zakątki Międzyodrza. Po spływie impreza rozwijała się dalej przy ognisku i aż żal było wracać do domu.
Za nami siódme już wręczenie dyplomów inżynierskich, ale jak za każdym razem wyjątkowe i niezwykle ważne. Absolwenci naszej Alma Mater świętowali Uroczyste Rozdanie Dyplomów, 15 czerwca, w Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdni Sztuki w Szczecinie. Uroczystość uświetnił chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pod kierownictwem prof. Ryszarda Handke, a dzięki uprzejmości Eksperta p. Stanisława Kaprala, prezesa PEHAMOT Sp. z o .o mogliśmy podziwiać najnowszy model marki SKODA. Każdy z przybyłych absolwentów odebrał dyplom. Najlepsi – listy gratulacyjne i nagrody. Wśród wyróżnionych dwukrotnie nagrodzonym – jako najlepszy absolwent roku 2012 został inż. Tomasz Marek Trojanowski. Otrzymał on „Nagrodę JM Rektora” oraz pionierską „Nagrodę Kolegium Ekspertów WSTE w Szczecinie” wręczoną przez p. Zygmunta Dziewgucia, prezesa PKS Gryfice. Indywidualną nagrodę pracodawcy, ufundowaną przez pana mgr inż. Tadeusza Bojarskiego Właściciela BOSH DIESEL CENTER, za wyróżnioną pracę inżynierską w roku 2012 otrzymał inż. Radosław Ryszard Opaluch. Piątkowa uroczystość była ważną dla uczelni także z powodu nowych nominowanych do Kolegium Ekspertów w Szczecinie. To niezwykle cenne, że do grona doradców i partnerów uczelni, a nierzadko pracodawców dołączyli trzej nowi eksperci: • Adam Fedeńczak – właściciel Firmy Handlowo – Usługowej A.Fedeńczak, absolwent WSTE w Szczecinie • Piotr Matusiewicz – współwłaściciel Maqsimum Sp. j. • Krzysztof Ledzion – Członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL Dopełnieniem była tradycyjnie już rodzinna atmosfera oraz przyjazne słowa JM Rektora dr Grzegorza Skornego, jak i przedstawicieli studentów. Poczucie dumy, radość i satysfakcja z faktu, że mury WSTE w Szczecinie opuszcza tak wielu zdolnych absolwentów, inżynierów gotowych do podjęcia lub kontynuacji życia zawodowego towarzyszyły wszystkim obecnym - władzom, promotorom, wykładowcom, pracownikom, ekspertom i absolwentom – którzy stanowią wizytówkę naszej uczelni
Jak każdego roku WSTE uczestniczyła w Spotkaniu Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI. Na stoisku promowaliśmy Fundację Integracji Europejskiej WSTE, która wspiera Uczelnię, ale także prezentowaliśmy ofertę naszej Alma Mater. Zainteresowanych było wielu. Zachęcały słodycze, balony i studenci, a przede wszystkim dobra oferta – praktyczne studia w przyjemnej atmosferze na kierunkach Transport i Edukacja Techniczno Informatyczna. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, a studentom za ich niezawodną aktywność.
W ramach Europejskiej Nocy Muzeów, zespół kilkudziesięciu studentów WSTE reprezentował uczelnię w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Nasi studenci stanowili wsparcie techniczne i pomagali oprowadzać po wystawie zwiedzających.
Żaden wykład nie zastąpi zajęć praktycznych, dlatego też studenci II roku ETI wybrali się do drukarni, aby zapoznać się z najnowszymi systemami druku offsetowego oraz liniami produkcyjnymi. 

Ważne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry