• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Piotr Trojanowski

pt.jpg

 Piotr Trojanowski Prezes Zarządu/ Dyrektor Naczelny Terminalu Promowego Świnoujście Sp. z o.o.. Firmy, która zarządza największym w Polsce i jednym z najnowocześniejszych na Bałtyku terminalem promowym. Terminal pełni wiodącą rolę w obsłudze morskich połączeń promowych z Polski do Skandynawii, zarówno, co do ilości zawinięć promów, jak i pod względem wielkości obsłużonego ruchu pasażerskiego i towarowego.

 

1. Młody wiek, ale doświadczenie i kompetencje zasługujące na podziw i szacunek – czy może nam Pan zdradzić, jaka była ścieżka Pana sukcesu zawodowego? Usłana płatkami róż, czy wręcz przeciwnie?

 Moja ścieżka zawodowa rozpoczęła się już w trakcie studiów na Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie podczas półrocznego rejsu. Praca na morzu trwała z przerwami do 2003 roku. Następnie po ukończeniu logistyki na Politechnice Szczecińskiej związałem się z firmami spedycyjnymi i transportowymi. Zdobywałem tam doświadczenie w zarządzaniu zarówno transportem jak i infrastrukturą z nim powiązaną. Od października 2009 roku kieruję Terminalem Promowym Świnoujście będącym istotnym elementem mostu drogowego pomiędzy Skandynawią a południem Europy. 

 

2. Jak wygląda Pana współpraca z WSTE?

Współpracę z WSTE rozpocząłem jako doradca ds. przewozu ładunków niebezpiecznych szkoląc diagnostów samochodowych. Po pewnym czasie zaproponowano mi prowadzenie zajęć z przedmiotów związanych z logistyką i spedycją oraz zarządzaniem. Podczas swoich zajęć staram się przekazywać studentom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne aspekty związane z ich przyszłym zawodem. Od roku należę do Kolegium Ekspertów Rektora przy WSTE.

 

 3. Czy studenci i absolwenci WSTE mogą liczyć na szczególne warunki praktyk, bądź ewentualnie pracy w firmie, którą Pan zarządza, lub firmach partnerskich?

Uczelnia przykłada dużą wagę do praktycznego przygotowania studentów do przyszłej pracy, co jest bardzo ważne dla pracodawców. Studenci WSTE nie muszą szukać pracy bądź praktyk w firmach zajmujących się głownie transportem kołowym. Wiedza, którą otrzymują na kierunku Transport specjalność logistyka i spedycja oraz zarządzanie transportem pozwala im na znalezienie się w firmach, w których potrzebni są specjaliści do zarządzania zarówno transportem jak i infrastrukturą.

Wybierz praktyczne studia na uczelni technicznej.

Rekrutacja online 24h

ZAREJESTRUJ SIĘWażne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry