• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Józefa Miozga

miozga.jpg

Józefa Miozga – Członek Rady Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce – największego polskiego stowarzyszenia w branży transportu drogowego skupiającego ponad 4000 przewoźników europejskich,, do których należy większość polskiej floty przewozów międzynarodowych (ponad 100 000 pojazdów). Jedynego polskiego Stowarzyszenia będącego członkiem Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego w Genewie.

 

1. Od jak dawna jest Pani związana z branżą transportową?

Od zawsze. Gałąź transportu jest obecna zarówno w moim życiu prywatnym jak i zawodowym. Uczyłam przedsiębiorców, szkoliłam kierowców, kierowałam przedsiębiorstwami transportowymi. Kilkanaście lat działałam w Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych i Spedytorów. Trzecią kadencję jestem w radzie ZMPD. Trudno odnaleźć moment w moim życiu, kiedy  to nie byłabym  związana z transportem.

 

2. Dlaczego WSTE w Szczecinie?

To bardzo dobre pytanie. Na WSTE trafiłam przez przypadek, ale współpracę z uczelnią podjęłam świadomie i z przekonania. Należę do Kolegium Ekspertów WSTE.  Chętnie dziele się swoimi doświadczeniami ze studentami. Absolwenci uczelni są przecież potencjalnymi pracownikami lub będą mieli własne firmy w branży transportu. WSTE istnieje już 10 lat na rynku, a swoją ofertę dostosowuje do potrzeb zarówno studenta jak i pracodawcy. Uczelnia ta kładzie duży nacisk na część praktyczną – przygotowując studenta jako konkurencyjnego pracownika.

 

3. Pod Pani kierownictwem działa Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości WSTE,
który wspiera studentów/absolwentów w tworzeniu własnych działalności gospodarczych, organizuje seminaria, szkolenia i doradztwo indywidualne. Czy to tylko merytoryczna pomoc, czy także konkretne działania ułatwiające studentom/ absolwentom start w życie zawodowe  otwierające im drzwi do pracodawcy?

"Inkubator” doradza merytorycznie, ale nie tylko. Głównym jego zadaniem jest pozyskiwanie pracodawców dla studentów i absolwentów WSTE. Zadanie to traktuje osobiście bardzo poważnie. Odbyłam wiele już rozmów z kolegami z branży, zarówno Transportu jak i Edukacji Techniczno Informatycznej, w sprawie przyjęcia studentów na praktyki, a w kolejnym etapie do pracy. Mam już wstępne deklaracje w niektórych zakładach zarówno w Szczecinie jak i województwie. Chcemy aby student czy absolwent miał możliwość podjęcia praktyk, stażu czy nawet pracy w renomowanych przedsiębiorstwach, które mają ugruntowaną pozycję na rynku polskim.

Wybierz praktyczne studia na uczelni technicznej.

Rekrutacja online 24h

ZAREJESTRUJ SIĘWażne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry