• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Aktualności

Dowiedz się, dlaczego warto studiować na WSTE w Szczecinie
Nieważne ile masz lat. Jeśli coś ulepszyłeś, skonstruowałeś i chcesz się tym pochwalić - zgłoś się!. Do wygrania rok studiów na Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej i inne atrakcyjne nagrody.
Studia podyplomowe realizowane wspólnie z firmami: GlobalLogic, Tieto, brightOne oraz Mobica. Absolwenci mają zagwarantowaną rozmowę kwalifikacyjną w tych firmach, a dla najlepszych oferowana jest praca i zwrot 50% opłaty za studia!
Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Szczecinie zawarły porozumienie o współpracy m.in. na rzecz wsparcia naukowców oraz studentów ostatnich lat studiów.
Centrum Przemysłów Kreatywnych Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna zawarły porozumienie o współpracy. Obie instytucje zamierzają tworzyć interdyscyplinarne zespoły projektowe oraz szukać rozwiązań uwzględniających elementy badawcze i prototypowania. List intencyjny w tej sprawie został podpisany dn 24 sierpnia przez Katarzynę Hubińską, prowadzącą działania w ramach pracowni Fashion Design CPK oraz dr n. tech. Grzegorza Skornego, rektora WSTE w Szczecinie.
WSTE we wsółpracy z firmami GlobalLogic oraz Elektrobit uruchamia nową specjalność na studiach inżynierskich: MODELOWANIE SYSTEMÓW HMI. Po ukończeniu tej specjalności przyszły inżynier będzie potrafił modelować systemy HMI wykorzystywane w pojazdach samochodowych (automotive), statkach oraz samolotach. System obsługi operatorskiej HMI (Human Machine Interface) jest złożony z urządzeń, odpowiedzialnych za interakcję użytkownika z procesami zachodzącymi w maszynach. Urządzenia HMI są częścią systemu monitoringu i sterowania procesem np. za pośrednictwem ekranów dotykowych, poleceń głosowych lub dedykowanych przycisków, co umożliwia interakcje np.: pomiędzy samochodem a kierowcą.
Według Monitoringu Zawodowych Losów Absolwentów, opublikowanych przez MNISW, wśród absolwentów kierunku „Transport” najlepszą sytuację na rynku pracy mają osoby z dyplomem inżyniera Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie!
55 absolwentów studiów inżynierskich oraz 20 studiów podyplomowych ukończyło w mijającym roku akademickim nasza uczelnię. Na uroczystość rozdania dyplomów przybyli dyplomanci z rodzinami ale także goście i przyjaciele uczelni. Najlepsi studenci zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi, a na koniec tradycyjnie w górę pofrunęły birety.
Miło nam poinformować, iż nasz absolwent, inż. Bartosz Piekarczyk otrzymał nagrodę od Piotra Krzystka prezydenta Szczecina za najlepszą pracę dyplomową ukierunkowaną na innowacje i nowe technologie. Promotorem pracy dyplomowej inż. Piekarczyka była dr Dorota Oszutowska-Mazurek.
Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie.

Ważne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry