• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Nasi absolwenci świetnie sobie radzą!

 

Według Monitoringu Zawodowych Losów Absolwentów, opublikowanych przez MNISW, wśród absolwentów kierunku „Transport” najlepszą sytuację na rynku pracy mają osoby z dyplomem inżyniera Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie! 

Ministerstwo zbadało losy zawodowe wszystkich absolwentów uczelni wyższych w Polsce z rocznika 2014 m.in. na podstawie danych ZUS. Zmierzono średni czas w miesiącach do podjęcia pracy, oceniono ryzyko bezrobocia czy średniomiesięczne wynagrodzenie absolwenta od momentu uzyskania dyplomu. My bierzemy pod lupę wyniki absolwentów Transportu oraz dane dla zachodniopomorskich uczelni, kształcących inżynierów.

-Te wyniki potwierdzają dobrą kondycję zawodową naszych absolwentów – ocenia dr n. tech. Grzegorz Skorny, Rektor WSTE w Szczecinie. – Nasza uczelnia kształci przede wszystkim praktycznie, we współpracy z branżami, które mocno się rozwijają. Przedsiębiorstwa takich branż jak IT i motoryzacja chętniej zatrudniają wysoko wyspecjalizowanych ekspertów, a nasi absolwenci za takich właśnie uchodzą na rynku pracy. Zarabiają lepiej niż absolwenci pozostałych uczelni i długo nie szukają pracy, a to najważniejsze wyznaczniki jakości naszego kształcenia. 

Po WSTE w Szczecinie: niskie ryzyko bezrobocia 

Z danych przedstawionych przez Ministerstwo wynika, iż wśród absolwentów kierunku Transport w województwie zachodniopomorskim z 2014 roku, ryzyko bezrobocia w przypadku WSTE w Szczecinie jest najniższe i wynosi 6%. Dane dla pozostałych uczelni, kształcących na tym kierunku przedstawia wykres: 

ryzyko bezrobocia.png 

Po WSTE w Szczecinie zarabiają najwięcej

Inżynierowie transportu z dyplomem WSTE w Szczecinie, zaraz po uzyskaniu dyplomu  średniomiesięcznie zarabiają 2668.07 zł. To najwyższa pensja wśród absolwentów Transportu zachodniopomorskich uczelni wskazana w badaniu. Szczegóły przedstawia wykres: 

wynagrodzenie 

Ciekawie prezentują się także wyniki dotyczące czasu poszukiwania pracy. Inżynierowie transportu z dyplomem WSTE w Szczecinie, na pracę czekają krótko, bo ok. 1 miesiąca. W przypadku innych uczelni czas ten wynosi nawet do 7 miesięcy! Szczegóły przedstawiają wykresy:

czas do podjecia pracy 

 pierwsza praca

 

Przeanalizowaliśmy także wyniki dotyczące większości zachodniopomorskich uczelni, kształcących nie tylko na kierunku transport. 

 

Po czym najwyższe zarobki?

Co ciekawe spośród absolwentów większości zachodniopomorskich uczelni najwyższe średniomiesięczne wynagrodzenie otrzymują osoby które ukończyły uczelnie niepubliczne. Szczegóły przedstawia wykres: 

wynagrodzenie

Na pracę najkrócej czekają absolwenci szkół niepublicznych. W przypadku WSTE w Szczecinie jest to niespełna miesiąc! W przypadku niektórych uczelni w naszym województwie jest to nawet blisko 5 miesięcy. 

czas podjecia pracy 

 

Ryzyko bezrobocia po ukończeniu WSTE w Szczecinie jest jedne z najniższych w województwie. 

Szczegóły przedstawia wykres:

ryzyko 

 

 

WSTE w Szczecinie – uczelnia na wyższym poziomie!

 

Więcej informacji na stronie:  http://absolwenci.nauka.gov.pl/


Wybierz praktyczne studia na uczelni technicznej.

Rekrutacja online 24h

ZAREJESTRUJ SIĘWażne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry