Szkolenie z zakresu spawania, zgrzewania, klejenia i zaciskania termoplastycznych tworzyw sztucznych obejmował 190 godzin ogólnych, teoretycznych i praktycznych.
Przeszkolono łącznie 48 osób w 6 grupach 8-osobowych. Program obejmował 9 bloków tematycznych, z których 7 opisywało różne metody łączenia plastików. Pozostałe moduły zawierały ogólne zasady tworzenia instalacji sanitarnych, ich działania i elementów składowych, a także informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz podstaw przedsiębiorczości.
Kursanci uzyskali teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu spawania i zgrzewania termoplastycznych tworzyw sztucznych używanych w przemyśle samochodowym, oraz zgrzewania, klejenia i zaciskania instalacji sanitarnych stosowanych w budownictwie.
Szkolenia były realizowane przy zastosowaniu nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz z wykorzystaniem najnowszych i typowych materiałów stosowanych w tego typu działalności.
Celem projektu było zwiększenie możliwości zawodowe osób poszukujących zatrudnienia poza rolnictwem. Dzięki umiejętnościom uzyskanym podczas szkoleń uczestnicy dostosowani są do funkcjonowania w zmieniających się warunkach gospodarczych i przygotowani do wykorzystywania szans, jakie stwarza lokalny rynek pracy.
Szkolenia przeznaczone było dla mieszkańców terenów wiejskich województwa zachodniopomorskiego, którzy mają jeden ze statusów:
- rolnika pełnoletnia osoba fizyczna (z wyłączeniem emerytów i osób zarejestrowanych jako bezrobotne), zamieszkująca i prowadząca na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, osobiście i na własny rachunek działalność rolniczą, w pozostającym w jej posiadaniu gospodarstwie rolnym, w tym również w ramach grupy producentów rolnych, a także osoba, która przeznaczyła grunty prowadzącego przez siebie gospodarstwa rolnego do zalesienia.
- domownika osoba bliska rolnikowi (z wyłączeniem emerytów i osób zarejestrowanych jako bezrobotne), która ukończyła 16 lat, pozostaje z rolnikiem we wspólnym gospodarstwie domowym, lub zamieszkuje na terenie jego gospodarstwa rolnego, albo w bliskim sąsiedztwie lub stale pracuje w gospodarstwie rolnym i nie jest związane z rolnikiem stosunkiem pracy.
- innej osoby zatrudnionej w rolnictwie osoba zatrudniona na podstawie stosunku pracy u osób fizycznych i prawnych prowadzących działalność rolniczą
Każdy uczestnik projektu otrzymał:
- bezpłatne szkolenie;
- zwrot kosztów dojazdu;
- bezpłatne wyżywienie;
- materiały szkoleniowe.
Szkolenia prowadzone były w systemie weekendowym, tzn. piątek, sobota, niedziela w godzinach:
- piątek: 16.45 – 20.00
- sobota: 8.45 – 17.05
- niedziela: 8.45 – 13.40
Całość kosztów związanych z realizacją szkoleń pokryta została ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa, a co za tym idzie, były one całkowicie bezpłatne dla kursantów.
Więcej informacji:
Wyższa Szkoła Techniczno – Ekonomiczna w Szczecinie
Biuro Projektów (I piętro w budynku Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów)
ul. Klonowica 14
71-244 Szczecin
Tel.: 091 43 27 001, 512 100 654
e-mail: projekty@wste.szczecin.pl
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.