• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

 • Telefon: 91 424 08 75

 • Kom: 512 352 236

Szkolenie w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych

Szkolenie w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych obejmowało 274 godziny zajęć, podzielonych na 32 bloki tematyczne. Każdy z modułów zawierał teorię jednego z działów mechaniki samochodowej oraz uczył jej praktycznego zastosowania. Zajęcia odbywały się w halach naprawy pojazdów samochodowych, stacji diagnostycznej i pracowni samochodowej. Tam kursanci przy pomocy prowadzącego zdobywali wiedzę praktyczną poprzez udział np. przy diagnostyce lub naprawach układów samochodowych.

W projekcie udział wzięły 3 grupy każda po 10 uczestników. Szkolenie miało na celu zwiększenie możliwości zawodowych osób chcących odejść z rolnictwa poprzez dostosowanie ich do funkcjonowania w zmieniających się warunkach gospodarczych oraz przygotowanie do wykorzystywania szans, jakie stwarza lokalny rynek pracy. Uzyskana wiedza na pewno przydaje się też przy codziennej eksploatacji własnych pojazdów.

W wyniku przeprowadzonego szkolenia uczestnicy nabyli nowych umiejętności z zakresu szeroko pojętej techniki samochodowej, obejmujące zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Część teoretyczna szkoleń przekazywana była nowoczesnymi metodami nauczania. W części praktycznej szkolenia wykorzystane były najnowsze urządzenia stosowane przy naprawach i diagnostyce pojazdów samochodowych w krajach Unii Europejskiej.

Szkolenia przeznaczone były dla mieszkańców terenów wiejskich województwa zachodniopomorskiego, posiadający jeden ze statusów:

 • rolnika pełnoletnia osoba fizyczna (z wyłączeniem emerytów i osób zarejestrowanych jako bezrobotne), zamieszkująca i prowadząca na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, osobiście i na własny rachunek działalność rolniczą, w pozostającym w jej posiadaniu gospodarstwie rolnym, w tym również w ramach grupy producentów rolnych, a także osoba, która przeznaczyła grunty prowadzącego przez siebie gospodarstwa rolnego do zalesienia.
 • domownika osoba bliska rolnikowi (z wyłączeniem emerytów i osób zarejestrowanych jako bezrobotne), która ukończyła 16 lat, pozostaje z rolnikiem we wspólnym gospodarstwie domowym, lub zamieszkuje na terenie jego gospodarstwa rolnego, albo w bliskim sąsiedztwie lub stale pracuje w gospodarstwie rolnym i nie jest związane z rolnikiem  stosunkiem pracy.
 • innej osoby zatrudnionej w rolnictwie osoba zatrudniona na podstawie stosunku pracy u osób fizycznych i prawnych prowadzących działalność rolniczą

 

Każdy  uczestnik projektu otrzymał:

 • bezpłatne szkolenie;
 • zwrot kosztów dojazdu;
 • bezpłatne wyżywienie;
 • materiały szkoleniowe.

 

Szkolenia prowadzone były w systemie weekendowym, tzn. piątek, sobota, niedziela w godzinach:

 • piątek:         16.45 – 20.00
 • sobota:          8.45 – 17.05
 • niedziela:       8.45 – 13.40

 

Całość kosztów związanych z realizacją szkoleń pokrywana była ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa, a co za tym idzie, były one całkowicie bezpłatne dla kursantów.

Zobacz zdjęcia ze szkoleń

Więcej informacji:

Wyższa Szkoła Techniczno – Ekonomiczna w Szczecinie
Biuro Projektów (I piętro w budynku Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów)
ul. Klonowica 14
71-244 Szczecin
Tel.: 091 43 27 001, 512 100 654
e-mail: projekty@wste.szczecin.pl

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

 

diagnosta-logosy.png

Wybierz praktyczne studia na uczelni technicznej.

Rekrutacja online 24h

ZAREJESTRUJ SIĘWażne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry