• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Zofia Byra

zb_www.jpg

Zofia Byra– Zastępca Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Szczecinie. Przewodnicząca Kolegium Ekspertów WSTE w Szczecinie.

 

1. Kobieta pracująca w branży transportowej? Czy był to przypadek, czy Pani świadoma decyzja?

Była to decyzja przemyślana. Moje wykształcenie jest  związane z transportem, dlatego po siedmiu latach pracy w branży odzieżowej zdecydowałam się na „przygodę zawodową” w świecie znakomitej marki samochodowej jaką jest Mercedes. Doświadczenie tam zdobyte było dobrym impulsem do kolejnej zmiany w życiu zawodowym. Pojawiła się nowa instytucja : „Inspekcja Transportu Drogowego”, której zadania i misja okazały się wówczas na tyle interesujące, że postanowiłam spróbować zdobyć nowe uprawnienia. I tak od 2002r. pracuję w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Szczecinie.

 

2. Jest wiele uczelni, na których studiować można Transport. Dlaczego zdecydowała się Pani na współpracę z WSTE?

Podobają mi się ludzie, którzy są kreatywni i potrafią swoimi pomysłami zaciekawić innych. Tak było w przypadku przedstawicieli WSTE. Bardzo dobrym pomysłem okazało się uczestnictwo w Kolegium Ekspertów WSTE. Z racji wykonywanego zawodu jestem bardzo zainteresowana wszelkimi aspektami działalności firm transportowych, dlatego wzajemne kontakty członków Kolegium oraz przedstawicieli uczelni np. podczas konferencji naukowych,  są dla mnie doskonałym uzupełnieniem wiedzy oraz możliwością jej przekazania także studentom.

 

3. Jakie zadania stawia Pani (jako przewodnicząca) przed Kolegium Ekspertów WSTE?

To będzie dopiero pierwszy rok akademicki, podczas którego miałam przyjemność przewodniczyć Kolegium Ekspertów WSTE. Chciałabym mocno podkreślić, że w skład Kolegium  wchodzą znakomici eksperci z dziedziny transportu, których kreatywność pozwala na podejmowanie wspólnych działań ukierunkowanych na powiązanie działalności dydaktycznej z praktyką gospodarczą. Przejawem tego są z pewnością praktyki dla studentów, odbywane w firmach członków Kolegium. Ponadto umożliwiamy, aby środowisko studentów oraz praktyków mogło w sposób bezpośredni nawiązywać kontakty, poprzez uczestnictwo ekspertów w zajęciach na uczelni. Ufam, że taka formuła jest interesująca dla obu stron, a dla najlepszych studentów stanowi szansę nawiązania  nowych relacji, które być może zapoczątkują wspaniałą karierę zawodową.

Wybierz praktyczne studia na uczelni technicznej.

Rekrutacja online 24h

ZAREJESTRUJ SIĘWażne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry