• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Tadeusz Bojarski

tb_ww.jpg

mgr inż. Tadeusz Bojarski właściciel Auto Diesel Service. Firmy działającej na rynku od 1985 roku. Oferującej szeroki wachlarz usług - począwszy od przeglądów i napraw okresowych, poprzez naprawy silników, turbin i najnowszych elektronicznych pomp wtryskowych.

 

1. Bardzo często słyszy się stwierdzenie, że „praca to całe moje życie”. Jak jest w Pana przypadku. Od jak dawna związany jest Pan z branżą transportową?

 W dzisiejszych czasach każdy kto zajmuje się działalnością gospodarczą musi poświęcić bardzo dużo czasu swojej firmie. W branży motoryzacyjnej jest to szczególnie istotne ponieważ wprowadzane zmiany technologiczne w zakresie sterowania silnikami, urządzeniami komfortu czy bezpieczeństwa wymagają ciągłego kształcenia nie tylko pracowników ale i właściciela firmy. Nowe technologie wymagają nowych urządzeń, znajomości języków obcych, umiejętności biegłego posługiwania się komputerem itd. Dzisiaj serwis samochodowy bardziej przypomina laboratorium niż warsztat. Dlatego ciągle korzystamy ze szkoleń technicznych organizowanych przez producentów osprzętu takich jak Bosch czy Delphi. Szkolenia odbywają się zarówno w Polsce jak i w Niemczech czy w Anglii. To wszystko wymaga czasu i zaangażowania. Na pewno moje życie to jest też moja praca.

 

2.Aktywnie uczestniczy Pan w działaniach Kolegium Ekspertów WSTE. Dlaczego chętnie wspiera Pan naszą uczelnię?

Mam świadomość, że uczelnie m.in. ze względów  finansowych nie mogą zaoferować wszystkiego swoim studentom a w szczególności dostępu do najnowszych urządzeń diagnostycznych i naprawczych. Absolwent uczelni powinien posiadać odpowiednią wiedzę teoretyczną ale też powinien zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w branży samochodowej dotyczącymi urządzeń i sprzętu. Moja firma dysponuje najnowocześniejszymi stołami probierczymi i testerami samochodowymi do diagnostyki, naprawy i programowania układów Common Rail i pomp programowalnych VP produkcji Bosch. Daje to możliwości kontaktu studentów nie tylko z najnowocześniejszymi technologiami ale też z funkcjonowaniem firm usługowych i produkcyjnych, w których kiedyś przyjdzie im pracować. Kontakt między przemysłem i uczelnią jest zawsze korzystny dla obydwu stron.

 

 3.Czy Pana zdaniem WSTE, poza odpowiednim procesem kształcenia, przygotowuje studenta w sposób praktyczny do pracy?

 Mam nadzieję, że tak. Dzisiaj nowoczesne metody kształcenia stawiają przed studentami zadania samodzielnego kształtowania swoich postaw zapotrzebowania na wiedzę i zdobywanie umiejętności praktycznych. Uczelnia oferuje szeroki wachlarz możliwości kształtowania postaw, zdobywania wiedzy teoretycznej oraz praktycznej m.in. dzięki współpracy z przemysłem.

Wybierz praktyczne studia na uczelni technicznej.

Rekrutacja online 24h

ZAREJESTRUJ SIĘWażne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry