• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Piotr Matusiewicz

p_matusiewicz_www.jpg

mgr inż. Piotr Matusiewicz współwłaściciel Maqsimum Sp. j. specjalizującej się w sprzedaży kompletnych systemów komputerowych. Firma posiada autoryzację na sprzedaż produktów: Apple (komputery, monitory,  akcesoria IT), Graphisoft (oprogramowanie do komputerowego wspomagania projektowania w zakresie architektury) oraz HansaWorld (systemy księgowości zarządczej).


1. Od jak dawna jest Pan związany z branżą IT?

Z komputerami miałem styczność w trakcie studiów, jednak rzeczywiście zacząłem je wykorzystywać w mojej pracy zawodowej przy elektronicznym przygotowaniu publikacji (DTP). Były to pionierskie prace, gdyż wtedy branża ta dopiero zaczynała swój rozwój na świecie a tym bardziej w Szczecinie. Chwilę później pojawiła się propozycja sprzedaży takich systemów i tak branża informatyczna stała się moim chlebem powszednim. Razem z moimi wspólnikami zajmujemy się tym nieprzerwanie od początku lat dziewięćdziesiątych i mamy na swoim koncie komputeryzację setek firm i podmiotów gospodarczych nie tylko w Szczecinie.

 

2.  Dzięki współpracy z Pana firmą nasza uczelnia wyposażyła pracownię komputerową w sprzęt najnowszej generacji. Jakie możliwości daje to studentom?

 Systemy komputerowe oparte o platformę Apple - bo takie właśnie oferujemy - wyróżniają się nie tylko powszechnie uznanym wysokiej jakości wzornictwem lecz także zaawansowanymi i nierzadko pionierskimi rozwiązaniami technicznymi. Określenie „systemów komputerowych” nie jest przypadkowe, gdyż Apple jest producntem nie tylko sprzętu lecz także systemu operacyjnego i sporej gamy oprogramowania. Jest to jedyna taka firma na świecie oferująca tak doskonale zintegrowane ze sobą elementy zestawu. Niewiele osób wie o tym, że Apple od wielu lat jest największym światowym dostawcą rozwiązań dla edukacji.
Uczniowie i studenci mający możliwość zapoznania się z taką technologią mają już dzisiaj szansę poznania rozwiązań, które wytyczają standardy rozwiązań informatycznach na wiele lat.

 

3. Pod Pana kierownictwem odbywać się będą kursy i szkolenia dla studentów WSTE. Czy może Pan powiedzieć coś więcej na ten temat?

Jak wspomniałem wcześniej, Apple posiada niezwykle ciekawą i bogatą ofertę nie tylko sprzętową.  Bardzo często rozwiązania proponowane przez tę firmę są nowatorskie i odbiegające od powszechnie przyjętych schematów. Nie są one tak powszechnie znane i chcielibyśmy pomóc studentom WSTE w odkrywaniu możliwości, jakie dają takie rowiązania.
Mamy świadomość, że pokazanie na przykład możliwości zbudowania kinematycznej prezentacji czy ciekawego opracowania materiału wideo może pomóc przyszłemu inżynierowi we własnej autoprezentacji lub promocji własnych rozwiązań. Na współczesnym, niezwykle konkurencyjnym rynku, jest to bardzo praktyczna i cenna umiejętność, która nierzadko decyduje o powodzeniach lub porażkach podejmowanych przedsięwzięć.
Poprzez zapoznanie studentów z naszymi rozwiązaniami chcielibyśmy pokazać, jak z pomocą oferowanych przez nas narzędzi być skutecznym i odnosić sukcesy.

Wybierz praktyczne studia na uczelni technicznej.

Rekrutacja online 24h

ZAREJESTRUJ SIĘWażne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry