• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Aktualności

Przyszedłem tutaj żeby rozwijać moją wiedzę i być może awansować - powiedział po uroczystej inauguracji Marcin Kubiak, świeżo upieczony student WSTE w Szczecinie. Po raz 14 Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Szczecinie rozpoczęła rok akademicki.
23 października, w trzeci piątek tego miesiąca, zgodnie z czternastoletnią już tradycją odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie. W programie obchodów m.in. wykład inauguracyjny pn.: "Geneza społecznych i moralnych skutków zdarzeń drogowych w kontekście rozwoju motoryzacji” , który wygłosi Marek Rupental, Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Szczecinie. Inauguracja odbędzie się o godzinie 17:00 w Auli Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie, przy ul. Klonowica 14. Serdecznie zapraszamy studentów, absolwentów, partnerów oraz przyjaciół WSTE w Szczecinie do udziału w uroczystościach.

Nowe władze w WSTE

W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu Fundacji Integracji Europejskiej WSTE mgr inż. Bogusław Bryczkowski, działając w imieniu założyciela Uczelni, wręczył dla dr Grzegorza Skornego akt nominacji na stanowisko Rektora Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie na kolejną kadencję. Nominację odebrał również mgr inż. Sławimir Snastin na stanowisko Dziekana Wydziału Transportu Samochodowego. Wręczenie nominacji nastąpiło w związku z rozpoczynającą się od 1 września nową kadencją Senatu WSTE.
Studia podyplomowe realizowane wspólnie z firmami: GlobalLogic, Tieto, brightOne oraz Mobica. Absolwenci mają zagwarantowaną rozmowę kwalifikacyjną w tych firmach, a dla najlepszych oferowana jest praca i zwrot 50% opłaty za studia!
Za nami dziesiąte rozdanie dyplomów inżynierskich. W piątek 26 czerwca br., pożegnaliśmy kolejnych absolwentów naszej uczelni. Były łzy wzruszenia, uśmiechy radości oraz przede wszystkim poczucie dumy, że po raz kolejny tak wielu zdolnych inżynierów opuszcza mury naszej szkoły.
2 czerwca 2015 r. rektor Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie dr Grzegorz Skorny i prezes firmy Mojsiuk Mercedes-Benz Kazimierz Mojsiuk podpisali porozumienie, na mocy którego obie strony będą dążyć do zbudowania modelu kształcenia dualnego i dalszego rozwoju kadr w regionie.
Podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Szczecinie i Inspekcją Transportu Drogowego
23 kwietnia 2015 r. Rektor Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie dr Grzegorz Skorny i Prezes firmy Gryftec Jerzy Pieścikowski podpisali list intencyjny dotyczący współpracy oraz wzmocnienia oferty edukacyjnej uczelni.
Nowe praktyczne studia inżynierskie realizowane we współpracy z firmami BrightOne i Rec Global. Zostań inżynierem i zdobądź praktyczną wiedzę i umiejętności, poznaj największe firmy z branży IT i ich wymagania od pracowników.
Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Szczecinie rozpoczyna współpracę z firmą brightONE. Wspólne działania mają na celu podniesienie poziomu kształcenia, wzbogacenie go o niezbędną praktykę oraz zwiększenie szans młodych na rynku pracy.

Ważne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry