• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Aktualności

Według Monitoringu Zawodowych Losów Absolwentów, opublikowanych przez MNISW, wśród absolwentów kierunku „Transport” najlepszą sytuację na rynku pracy mają osoby z dyplomem inżyniera Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie!
55 absolwentów studiów inżynierskich oraz 20 studiów podyplomowych ukończyło w mijającym roku akademickim nasza uczelnię. Na uroczystość rozdania dyplomów przybyli dyplomanci z rodzinami ale także goście i przyjaciele uczelni. Najlepsi studenci zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi, a na koniec tradycyjnie w górę pofrunęły birety.
Miło nam poinformować, iż nasz absolwent, inż. Bartosz Piekarczyk otrzymał nagrodę od Piotra Krzystka prezydenta Szczecina za najlepszą pracę dyplomową ukierunkowaną na innowacje i nowe technologie. Promotorem pracy dyplomowej inż. Piekarczyka była dr Dorota Oszutowska-Mazurek.

Co to jest pasja?

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie.
Rozmowa z inż. Bartoszem Piekarczykiem, absolwentem WSTE w Szczecinie, który skonstruował skaner do digitalizacji materiałów transparentnych.
W dniu 15 marca na zaproszenie Mojsiuk Mercedes-Benz dr Grzegorz Skorny, Rektor WSTE w Szczecinie wziął udział w spotkaniu dotyczącym najnowszych trendów rozwoju konstrukcji nadwozi pojazdów samochodowych i stosowanych materiałów konstrukcyjnych, oraz technik naprawczych stosowanych we współczesnym blacharstwie samochodowym.
Ile się zarabia w Szczecinie? Kogo pracodawcy chcą zatrudniać? Czy warto ściemniać w CV? Praca w korpo czy w małej firmie? Zostać czy wyjechać za granicę? Gdzie odbyć praktykę lub staż?
Rektor naszej uczelni dr Grzegorz Skorny spotkał się z przedstawicielami Zarządu Stowarzyszenia Kierowca.pl, p. Włodzimierzem Zientarskim oraz Krzysztofem Ledzionem.
Tym razem odwiedzili nas uczniowie (mamy nadzieje - przyszli inżynierowie) z SP nr 10.
Rektor naszej Uczelni dr Grzegorz Skorny 12 lutego 2016 r. uczestniczył w debacie dotyczącej bezpieczeństwa mieszkańców regionu, zorganizowanej przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Spotkanie było jednym z elementów dotyczących tworzenia MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA. WSTE w Szczecinie zadeklarowała chęć współpracy i aktywnego udziału w przedsięwzięciu.

Ważne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry