• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Aktualności

Zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału na vimeo, gdzie znajdują się najnowsze prace studentów ETI, w ramach przedmiotu Techniki Multimedialne.

Zapytanie ofertowe

Usługa szkoleniowa i/lub konsultacji poszkoleniowych w projekcie „Inwestycje w innowacje - element warunkujący rozwój przedsiębiorczości w regionie człuchowsko-chojnickim.
JM Rektor dr Grzegorz Skorny gratuluje Panu Maciejowi Lisowskiemu nadania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie: nauki techniczne, dyscyplinie: budowa i eksploatacja maszyn w specjalności: silniki spalinowe. Życzymy dalszych sukcesów i stałego rozwoju na polu naukowym.
Dnia 19 października o godz. 17.00 w auli szkoły, odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2012/2013.
20 października 2012 r. w Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie odbędzie się impreza pod hasłem "Nauka z Apple".
W dniach 26-28 września 2012 w Sopocie odbyło się Europejskie Forum Nowych Idei. Na indywidualne zaproszenie przez Panią Henrykę Bochniarz - Prezydenta Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Rektor dr Grzegorz Skorny wziął udział w wielu panelach tematycznych. Najciekawsze pod kierunkiem szkolnictwa wyższego, zdaniem Pana Rektora były panele: "Czego biznes oczekuje od uniwersytetów przyszłości?", "Europejski model społeczny. Coś się kończy, coś się zaczyna", "Jak wolny dostęp do wiedzy zmieni świat".
Dziękujemy wszystkim tym, którzy już podjęli decyzję o studiach i zapisali się w szeregi WSTE w Szczecinie. Jednymi z pierwszych są p. Maksymilian Kosman i p. Sławomir Nowak. Obydwoje pochodzą z okolic Pyrzyc, są absolwentami Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie, a od października rozpoczną studia na kierunku Transport na naszej Uczelni. Jak twierdzi pan Sławomir, „wybrałem WSTE, bo chcę kontynuować edukację na kierunku, który jest mi bliski. Chcę pogłębiać swoją dotychczasową wiedzę i praktykę ucząc się od specjalistów”. Kolega Maksymilian dodaje – „Wiem w co się pakuję. Uczelnię znam z opowieści znajomych i rodziny, którzy też tu studiują lub studiowali. Mają same dobre opinie. Praktyczne studia, a do tego fajna, przyjemna atmosfera – tego potrzebuję”. Nie pozostaje nam nic innego jak podziękować za miłe słowa i czekać na kolejnych kandydatów, których to serdecznie zapraszamy.
5 lipca – to dzień urodzin WSTE w Szczecinie. JM Rektorze czego życzy Pan Uczelni w tak szczególnym, jubileuszowym dniu? Jubileusz 10-lecia jest szczególnym wydarzeniem dla Uczelni, ale także i dla całego regionu zachodniopomorskiego. Nasza Uczelnia bowiem, nie wypełnia tylko roli edukacyjnej i badawczej, ale jest również ośrodkiem skupiającym potencjalnych pracodawców. WSTE aktywna jest na wielu płaszczyznach, z których dbałość o możliwości rozwoju zawodowego stanowi jeden z priorytetowych aspektów. Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że Uczelnię, jej historię, teraźniejszość i przyszłość stanowi wielu wspaniałych ludzi. Mam nadzieję, że podczas Inauguracji Roku Akademickiego, kiedy to planujemy uroczyście zaakcentować jubileusz 10-lecia, będę miał możliwość podziękować wszystkim osobiście. Co do życzeń... życzę, co oczywiste – jak największej liczby zadowolonych studentów i absolwentów oraz sukcesów dla wszystkich pracowników Uczelni.

Uwaga Maturzyści!!

WSTE w Szczecinie – to strzał w dziesiątkę – dosłownie i w przenośni, bowiem Uczelnia świętuje jubileusz 10 lecia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was prezent. Dla tych, którzy zapiszą się na studia w dniu urodzin Uczelni tj. 5 lipca (czwartek) – oferujemy bezpłatne wpisowe.
Wśród wystawców, podczas Targów Motoryzacyjnych EkspertMoto Show, nie zabrakło oczywiście naszej Uczelni. Na zwiedzających czekało ponad 100 najnowszych modeli samochodów i motocykli marek takich jak Volvo, Subaru, Mitsubishi, Fiat czy Skoda, ale największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko WSTE. Dlaczego? Poza tradycyjną ofertą edukacyjną prezentowaliśmy dwa wyjątkowe modele: Opel Commodore A Coupe GS/E i poczciwy trabant z silnikiem volkswagena. Oba auta, należące do zaprzyjaźnionych z Uczelnią, pasjonatów z klubu motoryzacyjnego w Szczecinku - SCSCLUB - były niewątpliwą atrakcją. Miłośnikom motoryzacji i WSTE, oraz wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy.

Ważne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry