• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

Aktualności

Dziękujemy wszystkim tym, którzy już podjęli decyzję o studiach i zapisali się w szeregi WSTE w Szczecinie. Jednymi z pierwszych są p. Maksymilian Kosman i p. Sławomir Nowak. Obydwoje pochodzą z okolic Pyrzyc, są absolwentami Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie, a od października rozpoczną studia na kierunku Transport na naszej Uczelni. Jak twierdzi pan Sławomir, „wybrałem WSTE, bo chcę kontynuować edukację na kierunku, który jest mi bliski. Chcę pogłębiać swoją dotychczasową wiedzę i praktykę ucząc się od specjalistów”. Kolega Maksymilian dodaje – „Wiem w co się pakuję. Uczelnię znam z opowieści znajomych i rodziny, którzy też tu studiują lub studiowali. Mają same dobre opinie. Praktyczne studia, a do tego fajna, przyjemna atmosfera – tego potrzebuję”. Nie pozostaje nam nic innego jak podziękować za miłe słowa i czekać na kolejnych kandydatów, których to serdecznie zapraszamy.
5 lipca – to dzień urodzin WSTE w Szczecinie. JM Rektorze czego życzy Pan Uczelni w tak szczególnym, jubileuszowym dniu? Jubileusz 10-lecia jest szczególnym wydarzeniem dla Uczelni, ale także i dla całego regionu zachodniopomorskiego. Nasza Uczelnia bowiem, nie wypełnia tylko roli edukacyjnej i badawczej, ale jest również ośrodkiem skupiającym potencjalnych pracodawców. WSTE aktywna jest na wielu płaszczyznach, z których dbałość o możliwości rozwoju zawodowego stanowi jeden z priorytetowych aspektów. Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że Uczelnię, jej historię, teraźniejszość i przyszłość stanowi wielu wspaniałych ludzi. Mam nadzieję, że podczas Inauguracji Roku Akademickiego, kiedy to planujemy uroczyście zaakcentować jubileusz 10-lecia, będę miał możliwość podziękować wszystkim osobiście. Co do życzeń... życzę, co oczywiste – jak największej liczby zadowolonych studentów i absolwentów oraz sukcesów dla wszystkich pracowników Uczelni.

Uwaga Maturzyści!!

WSTE w Szczecinie – to strzał w dziesiątkę – dosłownie i w przenośni, bowiem Uczelnia świętuje jubileusz 10 lecia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was prezent. Dla tych, którzy zapiszą się na studia w dniu urodzin Uczelni tj. 5 lipca (czwartek) – oferujemy bezpłatne wpisowe.
Wśród wystawców, podczas Targów Motoryzacyjnych EkspertMoto Show, nie zabrakło oczywiście naszej Uczelni. Na zwiedzających czekało ponad 100 najnowszych modeli samochodów i motocykli marek takich jak Volvo, Subaru, Mitsubishi, Fiat czy Skoda, ale największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko WSTE. Dlaczego? Poza tradycyjną ofertą edukacyjną prezentowaliśmy dwa wyjątkowe modele: Opel Commodore A Coupe GS/E i poczciwy trabant z silnikiem volkswagena. Oba auta, należące do zaprzyjaźnionych z Uczelnią, pasjonatów z klubu motoryzacyjnego w Szczecinku - SCSCLUB - były niewątpliwą atrakcją. Miłośnikom motoryzacji i WSTE, oraz wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy.
Za nami siódme już wręczenie dyplomów inżynierskich, ale jak za każdym razem wyjątkowe i niezwykle ważne. Absolwenci naszej Alma Mater świętowali Uroczyste Rozdanie Dyplomów, 15 czerwca, w Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdni Sztuki w Szczecinie. Uroczystość uświetnił chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pod kierownictwem prof. Ryszarda Handke, a dzięki uprzejmości Eksperta p. Stanisława Kaprala, prezesa PEHAMOT Sp. z o .o mogliśmy podziwiać najnowszy model marki SKODA. Każdy z przybyłych absolwentów odebrał dyplom. Najlepsi – listy gratulacyjne i nagrody. Wśród wyróżnionych dwukrotnie nagrodzonym – jako najlepszy absolwent roku 2012 został inż. Tomasz Marek Trojanowski. Otrzymał on „Nagrodę JM Rektora” oraz pionierską „Nagrodę Kolegium Ekspertów WSTE w Szczecinie” wręczoną przez p. Zygmunta Dziewgucia, prezesa PKS Gryfice. Indywidualną nagrodę pracodawcy, ufundowaną przez pana mgr inż. Tadeusza Bojarskiego Właściciela BOSH DIESEL CENTER, za wyróżnioną pracę inżynierską w roku 2012 otrzymał inż. Radosław Ryszard Opaluch. Piątkowa uroczystość była ważną dla uczelni także z powodu nowych nominowanych do Kolegium Ekspertów w Szczecinie. To niezwykle cenne, że do grona doradców i partnerów uczelni, a nierzadko pracodawców dołączyli trzej nowi eksperci: • Adam Fedeńczak – właściciel Firmy Handlowo – Usługowej A.Fedeńczak, absolwent WSTE w Szczecinie • Piotr Matusiewicz – współwłaściciel Maqsimum Sp. j. • Krzysztof Ledzion – Członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL Dopełnieniem była tradycyjnie już rodzinna atmosfera oraz przyjazne słowa JM Rektora dr Grzegorza Skornego, jak i przedstawicieli studentów. Poczucie dumy, radość i satysfakcja z faktu, że mury WSTE w Szczecinie opuszcza tak wielu zdolnych absolwentów, inżynierów gotowych do podjęcia lub kontynuacji życia zawodowego towarzyszyły wszystkim obecnym - władzom, promotorom, wykładowcom, pracownikom, ekspertom i absolwentom – którzy stanowią wizytówkę naszej uczelni
Spotkanie Kolegium Ekspertów WSTE w Szczecinie w dniu 30 maja 2012r. Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom Kolegium Ekspertów za uczestnictwo w spotkaniu. Niezmiernie cieszy fakt, że “Eksperci” aktywnie angażują się w życie Uczelni. Podczas kilkugodzinnej dyskusji udało nam się uzyskać zarówno doradztwo merytoryczne, jak i wsparcie praktyczne. Z efektami naszych działań zapewne wkrótce będziemy mogli się podzielić ze studentami, absolwentami, ale także tymi , którzy jeszcze nie mieli okazji poznać naszej Uczelni.
W dn. 05 czerwca 2012 planowany jest wyjazd do Lipska na targi motoryzacyjne. Koszt wyjazdu (przejazd autokarem, bilet wstępu i ubezpieczenie) wynosi 100 zł.
W sobotę (19 maja), w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, w godzinach 10.00 – 19.00, wstęp na wystawy będzie bezpłatny. Zespół kilkudziesięciu studentów WSTE będzie pomocny w przedstawianiu ekspozycji muzeum.
Rektor dr Grzegorz Skorny wziął udział w targach Foto Wideo w Łodzi. Podczas targów nawiązano szeroki kontakt z potencjalnymi partnerami w zakresie rozwijania kierunku Edukacje Techniczno-Informatyczna.
W dniach 19-20 kwiecień br. Regionalna Izba Handlu i Przemysłu organizuje
w Bielsku-Białej Kongres Firm Rodzinnych.

Ważne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry