• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Aktualności

Nieważne ile masz lat. Jeśli coś ulepszyłeś, skonstruowałeś i chcesz się tym pochwalić - zgłoś się!. Do wygrania rok studiów na Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej i inne atrakcyjne nagrody.
Studia podyplomowe realizowane wspólnie z firmami: GlobalLogic, Tieto, brightOne oraz Mobica. Absolwenci mają zagwarantowaną rozmowę kwalifikacyjną w tych firmach, a dla najlepszych oferowana jest praca i zwrot 50% opłaty za studia!

Wspólnie po sukces

Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Szczecinie zawarły porozumienie o współpracy m.in. na rzecz wsparcia naukowców oraz studentów ostatnich lat studiów.
Centrum Przemysłów Kreatywnych Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna zawarły porozumienie o współpracy. Obie instytucje zamierzają tworzyć interdyscyplinarne zespoły projektowe oraz szukać rozwiązań uwzględniających elementy badawcze i prototypowania. List intencyjny w tej sprawie został podpisany dn 24 sierpnia przez Katarzynę Hubińską, prowadzącą działania w ramach pracowni Fashion Design CPK oraz dr n. tech. Grzegorza Skornego, rektora WSTE w Szczecinie.
WSTE we wsółpracy z firmami GlobalLogic oraz Elektrobit uruchamia nową specjalność na studiach inżynierskich: MODELOWANIE SYSTEMÓW HMI. Po ukończeniu tej specjalności przyszły inżynier będzie potrafił modelować systemy HMI wykorzystywane w pojazdach samochodowych (automotive), statkach oraz samolotach. System obsługi operatorskiej HMI (Human Machine Interface) jest złożony z urządzeń, odpowiedzialnych za interakcję użytkownika z procesami zachodzącymi w maszynach. Urządzenia HMI są częścią systemu monitoringu i sterowania procesem np. za pośrednictwem ekranów dotykowych, poleceń głosowych lub dedykowanych przycisków, co umożliwia interakcje np.: pomiędzy samochodem a kierowcą.
Według Monitoringu Zawodowych Losów Absolwentów, opublikowanych przez MNISW, wśród absolwentów kierunku „Transport” najlepszą sytuację na rynku pracy mają osoby z dyplomem inżyniera Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie!
55 absolwentów studiów inżynierskich oraz 20 studiów podyplomowych ukończyło w mijającym roku akademickim nasza uczelnię. Na uroczystość rozdania dyplomów przybyli dyplomanci z rodzinami ale także goście i przyjaciele uczelni. Najlepsi studenci zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi, a na koniec tradycyjnie w górę pofrunęły birety.
Miło nam poinformować, iż nasz absolwent, inż. Bartosz Piekarczyk otrzymał nagrodę od Piotra Krzystka prezydenta Szczecina za najlepszą pracę dyplomową ukierunkowaną na innowacje i nowe technologie. Promotorem pracy dyplomowej inż. Piekarczyka była dr Dorota Oszutowska-Mazurek.

Co to jest pasja?

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie.
Rozmowa z inż. Bartoszem Piekarczykiem, absolwentem WSTE w Szczecinie, który skonstruował skaner do digitalizacji materiałów transparentnych.

Ważne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry