• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Aktualności

Za nami siódme już wręczenie dyplomów inżynierskich, ale jak za każdym razem wyjątkowe i niezwykle ważne. Absolwenci naszej Alma Mater świętowali Uroczyste Rozdanie Dyplomów, 15 czerwca, w Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdni Sztuki w Szczecinie. Uroczystość uświetnił chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pod kierownictwem prof. Ryszarda Handke, a dzięki uprzejmości Eksperta p. Stanisława Kaprala, prezesa PEHAMOT Sp. z o .o mogliśmy podziwiać najnowszy model marki SKODA. Każdy z przybyłych absolwentów odebrał dyplom. Najlepsi – listy gratulacyjne i nagrody. Wśród wyróżnionych dwukrotnie nagrodzonym – jako najlepszy absolwent roku 2012 został inż. Tomasz Marek Trojanowski. Otrzymał on „Nagrodę JM Rektora” oraz pionierską „Nagrodę Kolegium Ekspertów WSTE w Szczecinie” wręczoną przez p. Zygmunta Dziewgucia, prezesa PKS Gryfice. Indywidualną nagrodę pracodawcy, ufundowaną przez pana mgr inż. Tadeusza Bojarskiego Właściciela BOSH DIESEL CENTER, za wyróżnioną pracę inżynierską w roku 2012 otrzymał inż. Radosław Ryszard Opaluch. Piątkowa uroczystość była ważną dla uczelni także z powodu nowych nominowanych do Kolegium Ekspertów w Szczecinie. To niezwykle cenne, że do grona doradców i partnerów uczelni, a nierzadko pracodawców dołączyli trzej nowi eksperci: • Adam Fedeńczak – właściciel Firmy Handlowo – Usługowej A.Fedeńczak, absolwent WSTE w Szczecinie • Piotr Matusiewicz – współwłaściciel Maqsimum Sp. j. • Krzysztof Ledzion – Członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL Dopełnieniem była tradycyjnie już rodzinna atmosfera oraz przyjazne słowa JM Rektora dr Grzegorza Skornego, jak i przedstawicieli studentów. Poczucie dumy, radość i satysfakcja z faktu, że mury WSTE w Szczecinie opuszcza tak wielu zdolnych absolwentów, inżynierów gotowych do podjęcia lub kontynuacji życia zawodowego towarzyszyły wszystkim obecnym - władzom, promotorom, wykładowcom, pracownikom, ekspertom i absolwentom – którzy stanowią wizytówkę naszej uczelni
Spotkanie Kolegium Ekspertów WSTE w Szczecinie w dniu 30 maja 2012r. Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom Kolegium Ekspertów za uczestnictwo w spotkaniu. Niezmiernie cieszy fakt, że “Eksperci” aktywnie angażują się w życie Uczelni. Podczas kilkugodzinnej dyskusji udało nam się uzyskać zarówno doradztwo merytoryczne, jak i wsparcie praktyczne. Z efektami naszych działań zapewne wkrótce będziemy mogli się podzielić ze studentami, absolwentami, ale także tymi , którzy jeszcze nie mieli okazji poznać naszej Uczelni.
W dn. 05 czerwca 2012 planowany jest wyjazd do Lipska na targi motoryzacyjne. Koszt wyjazdu (przejazd autokarem, bilet wstępu i ubezpieczenie) wynosi 100 zł.
W sobotę (19 maja), w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, w godzinach 10.00 – 19.00, wstęp na wystawy będzie bezpłatny. Zespół kilkudziesięciu studentów WSTE będzie pomocny w przedstawianiu ekspozycji muzeum.
Rektor dr Grzegorz Skorny wziął udział w targach Foto Wideo w Łodzi. Podczas targów nawiązano szeroki kontakt z potencjalnymi partnerami w zakresie rozwijania kierunku Edukacje Techniczno-Informatyczna.
W dniach 19-20 kwiecień br. Regionalna Izba Handlu i Przemysłu organizuje
w Bielsku-Białej Kongres Firm Rodzinnych.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Fundacja Małych i Średnich przedsiębiorstw (Instytucja finansująca na Mazowszu) zapraszają do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym dot. Działania 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B.
W dniu 29 lutego 2012 r. odbędzie się spotkanie seminaryjne w ramach cyklu „Europejskie Przedsiębiorstwo, pt. „MŚP w 7 Programie Ramowym i Horizon 2020 – warsztaty 
z przygotowania wniosku”. Spotkanie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym „Zielna” 
w Warszawie w godz. 10:00 – 15:00 (udział jest bezpłatny).
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców, pracowników przedsiębiorstw, przedstawicieli świata nauki i dziennikarzy zainteresowanych zagadnieniami związanymi z przedsiębiorczością i innowacyjnością do udziału w wizytach studyjnych 
w ramach kampanii „Świat potrzebuje Twoich pomysłów”.
Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie dnia 29 grudnia 2011 r. ogłasza II edycję konkursu fotograficznego „Człowiek - najlepsza inwestycja".

Ważne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry