• Email: rektorat@wste.szczecin.pl

  • Telefon: 91 424 08 75

  • Kom: 512 352 236

Spływ, spływ i po spływie...

Spływ, spływ i po spływie...

W dniu 28.07.2018r  studenci Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Szczecinie uczestniczyli w spływie kajakowym po rzece Rega.

O godz. 10.00 zostaliśmy przetransportowani, a następnie zwodowani w miejscowości Łagiewniki aby z tego miejsca udać się w 12 km trasę wraz z nurtem pięknej rzeki Regi do Reska.

Przed wodowaniem kajaków odbył się chrzest nowicjuszy czyli osób, które pierwszy raz w życiu uczestniczyły w spływie kajakowym.

Matką chrzestną była wykładowczyni uczelni Pani Joanna Błachowska-Kurbiel, która słowami roty przysięgi:
” Ja nimfa szuwarenno –bagienna witam Ciebie na spływie kajakowym i tym oto wiosłem Cię chrzczę, życząc Ci aby rzeka Rega była dla Ciebie przyjazną  i bezpieczną oraz aby Ci dostarczyła wielu niezapomnianych przeżyć i wrażeń.”

W trakcie spływu podziwialiśmy piękno przyrody i pokonywaliśmy liczne przeszkody jakie natura nam przygotowała w postaci powalonych drzew…dzięki wspólnemu wyzwaniu, jakim było pokonanie rzeki doskonale się zintegrowaliśmy, pomagając tym, którzy zawiśli na przeszkodzie albo zanurzyli się w mule rzeki oraz tym, których trzeba było popchać lub przeciągnąć…radości, śmiechu i wspólnej zabawy było co niemiara, no i niektórzy uczestnicy, może trochę bez własnej woli, zażywali kąpieli rzecznych, ciesząc się z ochłody w tym bardzo ciepłym i słonecznym dniu, gdyż temperatura powietrza przekraczała 30 stopni.

Na zakończenie spływu wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi i zadowoleni usiedliśmy do wspólnej biesiady grilowej i zjedliśmy „tonę” pieczonej kiełbasy… studenci czuli niedosyt przygody, więc zorganizowali sobie noclegi i pozostali jeszcze jeden dzień dłużej!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, doskonale wspólnie spędzony czas, dobry humor oraz świetne zgranie. Tworzyliśmy doskonałą drużynę!

Przed nami jeszcze nie jedna rzeka do pokonania!

Do zobaczenia w kajakach!

 

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją oraz filmikiem ukazującym trudy trasy.

Ważne! Strona wykorzystuje pliki cookie. Jeżeli się na to nie zgadzasz możesz wyłączyć ich obsługę lub opuścić stronę. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Do góry